10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť

10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť

Zarobte aj vy rýchlo a jednoducho. Kreativita ľudí je ako bezodná studňa, a preto je neúrekom možností ako si niečo privyrobiť. Či už v on-line svete, alebo tom reálnom. Na internete nájdete množstvo nápadov a ak máte veľa voľného času a neviete čo s ním, alebo sa vám zíde do rodinného rozpočtu pár  € navyše, určite nájdete niečo presne pre vás. Prečítajte si našich 10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť.

1. Staňte sa agentom  pre priamy predaj
Možnosť privyrobiť si aj popri práci ponúka „podomový predaj“. Výhodou je, že pri niektorých produktoch vôbec nemusíte chodiť od dverí k dverám. Ľudia si cez váš jedinečný prístup môžu objednávať aj priamo on-line. U nás sú asi najznámejšie spoločnosti, ponúkajúce kozmetiku ako Avon, Oriflame, Mary Kay, LR, atď. Predávať však môžete rôzne veci, od domácich spotrebičov, výživových doplnkov, kozmetiky až po poistky. Ak sa vám bude dariť, môže sa to stať vaším hlavným príjmom, prípadne si na tom môžete založiť vlastné podnikanie.

2. Robte hostesku na výstave, promotéra/ku
Ak dokážete pritiahnuť pozornosť ľudí, ste komunikatívny a máte príjemný vzhľad, môžete vyskúšať prácu promotéra či hostesky na výstavách alebo rôznych predajných akciách. Firmy si radi najímajú zaujímavých ľudí, aby prezentovali ich činnosť, výrobky a služby. Či už ide o nosenie reklamných pútačov, rozdávanie letákov, predvádzanie výrobkov, ochutnávky, rozprávanie o firme a jej produktoch a pod. Ak ste extrovertný typ, je to práca ako stvorená pre vás. Stačí osloviť reklamnú agentúru alebo agentúru sprostredkúvajúcu prácu.

3. Využite svoje auto na reklamu 

 10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť Mnoho reklamných spoločností využíva autá ako „chodiace reklamy“. Takéto reklamy sú stále v pohybe a vidí ich množstvo ľudí. Vašou výhodou je, ak s autom veľa cestujete a pohybujete sa v husto zaľudnených mestách. Vaša provízia záleží na konkrétnej spoločnosti, reklame, jej veľkosti, dĺžke trvania, a pod. Výhodou je, ak používate vlastné auto na podnikanie a bez problémov si naň môžete umiestniť reklamu. Polepiť reklamou si môžete celé auto, jeho časť, pripevniť „ačko“ na strechu auta, alebo si môžete nechať umiestniť polep na zadné sklo. Záleží to od vzájomnej dohody.

4. Opatrujte

Zvládnuť deti alebo starších nie je určite ľahké. Ak však máte k tejto skupine obyvateľstva pozitívny vzťah, určite si vyskúšajte zarobiť opatrovaním. Oslovte svojich známych a opýtajte sa na túto možnosť. Na internete existuje aj množstvo domácich webových stránok s ponukou opatrovania. Hlavne dajte ľuďom vedieť, že o takúto prácu máte záujem, aby vás mohli oslovovať.

5. Doučujte iných

Skvele ovládate cudzí jazyk? Ide vám hra na hudobnom nástroji? Ste učiteľom matematiky? Študujete a niektorý z predmetov vám ide lepšie ako ostatným? Máte skvelé výsledky? Odovzdávajte svoje vedomosti druhým a popritom si zarobte. Vytvorte si svoj profil na špecializovaných webových stránkach, rôznych sociálnych sieťach, prípadne sa prezentujte prostredníctvom Youtube. Jednoducho pomôžte ostatným s tým, čo „máte v malíčku“. Verte mi, ochotne a radi vám za vašu pomoc zaplatia.

6. Prenajímajte  10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť
Zdedili ste nehnuteľnosť?  Máte voľný byt alebo priestor? Prenajmite ho. Nezabudnite však takýto príjem priznať, aby ste sa vyhli problémom so zákonom. Ak máte izbu navyše, môžete ju prenajímať. Ak však nechcete mať doma nájomníka nepretržite, prenajímať izbu môžete iba na pár dní, pre ľudí mimo vášho bydliska (napr. dochádzajúcich študentov) alebo pre cudzincov, ktorí prichádzajú iba na pár dní. Existujú webové stránky, na ktorých sa môžete zaregistrovať ako poskytovateľ ubytovania a už len čakáte, kým sa vám niekto ozve.

7. Staňte sa mystery shopperom
Platia vám spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom trhu. Jednoducho dostanete zaplatené za to, že firme poviete svoje skúsenosti z nakupovania tovarov a služieb, či konzumácie jedla vo vopred určených obchodoch a reštauráciách. Vo väčšine prípadov vám prieskumná spoločnosť okrem zaplatenia, preplatí aj váš účet. Často si takýchto ľudí najímajú aj samotné obchody predávajúce rôzne tovary a spoločnosti poskytujúce služby. Pomôžete im odhaliť ich vlastné nedostatky, aby tak mohli zlepšiť fungovanie svojho obchodu. Zaujímavý spôsob privyrobenia si, sám som ho vyskúšal J .

8. Vyrobte a predajte

Ak ste zručný a trpezlivý, máte výhodu. „Handmade“ výrobky ľudia milujú a dnes ich  spoločnosť oceňuje ako nikdy predtým. Svoje výrobky môžete ponúkať na rôznych trhoch či na internetových stránkach alebo fórach. Založiť si môžete aj svoju vlastnú web stránku. Vyrobiť a predať viete naozaj čokoľvek. Zhotovujte bižutériu (náušnice, náramky, retiazky), vyšívajte dečky a obrúzky, háčkujte (takýmto spôsobom môžete vyrábať aj hračky pre deti), pleťte košíky, alebo vyrábajte hocičo, čo vám ide a čo sa ľuďom bude páčiť.

9. Nakúpte a následne predajte  10 + 1 spôsobov, ako si privyrobiť

Kúpte tovar lacno a predajte so ziskom. Úplne jednoduché. Objednajte si tovar z veľkoobchodu (primerané množstvo) a následne ho so ziskom predajte. Stačí si len spraviť prieskum, aký tovar sa bude najlepšie predávať. Najlepšími portálmi na realizáciu takého predaja sú bazos.sk, bazar.sk (predávať môžete aj veci, ktoré už nepotrebujete), prípadne ebay.com, amazon.com (predávate do celého sveta). Ideálne je zistiť si čo možno najviac informácií, ako to funguje, ešte pred samotným spustením predaja. Ale to nie je žiadny problém. Na webe nájdete rady ľudí, ktorí sa týmto spôsobom úspešne živia už dlho (dokonca aj Slováci).

10. On-line prieskumy

Prieskumy sú z oblasti vedy a prieskumu trhu. Výskumníci a spoločnosti majú záujem o váš názor (ako spotrebiteľa), aby ďalej vyvíjali produkty a služby. Podobne zameraných stránok je hneď niekoľko. Stačí sa zaregistrovať, vyplniť svoj osobný profil a poskytnúť svoju e-mailovú adresu, na ktorú vám budú posielané prieskumy. Za každý prieskum ste odmenený bodmi, ktoré sa vám pripisujú na váš účet účastníka. Po nazbieraní dostatočného počtu bodov, si ich môžete nechať pohodlne vyplatiť (napr. cez PayPal). Taktiež zaujímavý spôsob ako si privyrobiť. Nevýhodou môže byť, že nie vždy budete vhodný adept na prieskum.

BONUS +1: Staňte sa Tipérom

Tipér posúva predajcovi informácie, kto môže mať záujem o služby, ktoré poskytuje a predajca vyplatí Tipérovi vopred dohodnutú províziu zo zrealizovaného obchodu. Fungujú tak najmä poisťovne, alebo finančný sprostredkovatelia. Takýto spôsob zbierania dôležitých kontaktov na potenciálnych klientov a zákazníkov začínajú využívať ďalšie a ďalšie spoločnosti zaoberajúce sa predajom tovarov a služieb. Tipér pomáha ľudom smerovať ich k službám, ktoré im môžu byť prospešné. Nenáročný spôsob privyrobenia si, nezaberie vám to veľa času a pomáhate ostatným s ich potrebami.

Takúto možnosť privyrobenia si, ponúkame našim klientom a spolupracovníkom aj my. Funguje to úplne jednoducho. Ak sa stanete našim aktívnym alebo pasívnym klientom a budete nám odporúčať ľudí z vášho okolia, ktorým môžeme pomôcť v oblastiach ako developerstvo, organizovanie eventov, kúpa tovarov a služieb, financie, či personalistika, radi vás za úspešnú realizáciu TIPu odmeníme.

Záver

Takže na koniec len toľko ... Odporúčam vám vyskúšať niekoľko spôsobov naraz a postupne si vybrať ten (alebo tie), ktorý vám najviac vyhovuje. Ak si chcete privyrobiť k svojmu platu, rozhodnite sa čím skôr, aby ste sa zbytočným vyčkávaním a rozmýšľaním nepripravili ani o 1 euro navyše. Možností je skutočne neúrekom.

PS: Ak vás zaujíma viac o tom, ako byť kvalitným „tipérom“, pomáhať svojim blízkym s ich potrebami a popritom si aj zarobiť, napíšte nám TU , radi vám podrobne vysvetlíme ako na to.

fotky – www.pixabay.com

Autor článku:

Ján Mačej (NLM Group)