7 tipov ako by malo vyzerať perfektné oznámenie

7 tipov ako by malo vyzerať perfektné oznámenie

Svadobné oznámenie je vašou prezentáciou. Je tiež prvé, s čím prídu hostia na vašej svadbe do styku, preto by ste ho nemali podceniť. Viete, aké by malo byť a čo všetko by malo obsahovať?

  1. Malo by byť ladené vo farbách a štýle svadby.
  2. Text by mal byť originálny, stručný, ale výstižný. Nezabúdajte, že neoznamujete iba samotnú radostnú novinu, ale tiež presné miesto, dátum a čas.
  3. Ak pozývate viac hostí a nie všetci majú na vás kontakt, je dobré uviesť spiatočnú poštovú alebo mailovú adresu, aby vám mohli svoju účasť potvrdiť alebo sa ospravedlniť.
  4. Celkový dizajn oznámenia by mal prezrádzať aj dress code. Teda ak máte v rukách rustikálne oznámenie na kraft (prírodnom) papieri s čipkou, tak svadba zrejme bude prirodzenejšia, nie prehnane nóbl. Nemusíte teda hneď voliť róbu, postačia aj ľahšie šaty a páni si vystačia aj s vestou.
  5. Malo by zahŕňať jasné pozvanie k stolu, buď v texte oznámenia alebo na osobitnej kartičke. Najlepšie aj s presným miestom konania hostiny, prípadne informáciami o ubytovaní, parkovaní a pod.
  6. Nezabudnite odkaz na svadobné dary. Naznačte hosťom, či by vás viac potešila hotovosť alebo dar – a aký?, prípadne žreby namiesto kytice.
  7. to najdôležitejšie však je, že oznámenie by malo odrážať vás, ako osobnosti. Keď ste veselé kopy a život neberiete príliš vážne, na svadbu pozývate hlavne kamarátov, kreslené oznámenie s postavičkami mladomanželov bude pre vás vhodnejšie ako luxusné vyrezávané alebo zlatené oznámenie.

7 tipov ako by malo vyzerať perfektné oznámenie

A čoho sa naopak vyvarovať?

Ak nechcete pôsobiť gýčovo, oblúkom sa vyhnite prezdobenosti a „načančanosti“. V súčasnosti „idú“ skôr jednoduché línie, ľahké prírodné kvetinové motívy, elegancia, ale aj jedinečné a originálne prvky, vtipné texty. Pozor si však dajte na „otrepané“ frázy a mottá, ktoré už každý stokrát počul a už ho dávno omrzeli. Ruky preč tiež od veľkých prehnaných vzorov, kde sa stráca text alebo nie je dobre čitateľný. Minulosťou sú aj „iba“ textové oznámenia. Dovoliť si to môžete len perfektne dizajnérsky zvládnuté v kombinácii s exkluzívnym a zaujímavým papierom, prípadne iným nápadným prvkom. Rovnako tiež pozor na použitie nekvalitných fotiek alebo ich nekvalitné vytlačenie.

Vedeli ste, že…?

Ak pozývate na svadbu rodinu s deťmi, ich mená by mali byť napísané na obálke hneď pod menami rodičov?

Tip:

Skôr ako začnete vyberať svadobné oznámenia sa zamyslite nad celkovým dizajnom a štýlom v akom sa bude celá svadba niesť. Oznámenie by malo byť zladené s výzdobou sály a tá by mala korešpondovať so svadobnou témou. Oznámením pripravujete hostí na to, v akom duchu sa celý ceremoniál ponesie. Premyslite si, či inklinujete skôr k romantickému štýlu alebo mate radi exkluzivitu a luxus alebo by sa vám páčila tradičná folklórna svadba. Je to vaša svadba a je to len a len na vás, ale ujasnite si to dopredu. Uľahčí vám to potom celé plánovanie

Prečítajte si aj:  SVADOBNÉ KYTICE, AKÉ MALI UŽ NAŠE BABIČKY

Autor článku:  NVS DESIGNER

O NVS DESIGNER

Vytváram a dizajnujem svadobné oznámenia pre NA VAŠU SVADBU.sk už nejaký ten čas. Aby toho nebolo málo, dostala som za úlohu tvoriť aj blog. Pravdu povediac, vznikal veľmi dlho. Vôbec som netušila, o čom by som mala písať. Ale pustila som sa do toho a začali vznikať články. A potom ďalšie, ... A ako to dopadlo, posúďte sami